OPPO TV S1 Oppo’nun İlk AKıllı Televizyonu Duyruldu!

Çinli teknoloji devi OPPO, bugün akşam saatlerinde başladığı ”Akıllı Yaşam Konferansına” tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğe ilk olarak Enco X kablosuz kulaklığı ile başlayan dev üretici, şimdi de ilk akıllı Tv’si OPPO TV S1 modelini duyurdu. Çinli şirketin TV sektöründeki ilk modeli olan bu ürün, 120 Hz yenileme hızına sahip 65 inç QLED kayan ekran ile geliyor. Aynı zamanda; NTSC % 120 ultra geniş renk gamı ve 1500 nit yüksek parlaklığı da destekliyor.

TUV Rheinland düşük mavi ışık sertifikasını alan OPPO TV S1MediaTek MT9950 yongasından güç alıyor. Bu aynı zamanda, Wi-Fi 6 ve  8K’yı destekleyen gezegendeki ilk TV yonga seti olarak da kayıtlara geçiyor. Üstün özellikler ile piyasaya sürülen bu televizyon, 8K 60FPS desteğinin yanı sıra, yerleşik yapay zeka işlemcisi ile de desteklenmektedir. OPPO’nun vaatlerine göre bu tv, yapay zekalı işlemcisi ile sadece bir saniyede açılabiliyor. Aynı zamanda 2X hızlı izlenmeyi de destekliyor.

 

Tüm bunlara ek olarak OPPO Smart TV S1,  8,5 GB bellek ve 128 GB yüksek kapasiteli depolama ile donatılıyor. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi  Wi-Fi 6 ve  HDMI 2.1 gibi işlevleri de destekliyor.

Daha da önemlisi OPPO TV S1, şirketin kendi geliştirdiği yeni ColorOS TV yazılımı ile çalışıyor. Bunun yanı sıra dört kanallı projeksiyonu ve dört kanallı görüntülemeyi de destekliyor.

Özellikleri fazlasıyla iyi olan bu televizyon fiyatıyla şaşırtıyor, 1.047 dolarlık bir etiket ile satışa sunulacak. TL fiyatı ise 8300 civarında.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*