Oyuncular İçin Yeni Windows Görev Yöneticisi!

Windows Görev Yöneticisi, genel olarak sistemde çalışan uygulamaları, izlemek için kullanılıyor. Fakat oyunlarda Görev Yöneticisi’ne erişmek zor olabiliyor.

Bu yeni uygulama doğrudan Xbox Game Bar’da yerleşik olarak bulunuyor. Modern Görev Yöneticisi resmi olarak “Kaynak İzleyicisi” olarak adlandırılıyor ve Insider önizleme güncellemesinin bir parçası olarak geçen ay yayınlandı. Şimdi ise Microsoft Store’dan Xbox Game Bar’ı güncelleyen Windows kullanıcıların da görünmeye başladı.

Windows 10’un yeni kaynak izleme aracı, Xbox Game Bar’ın bir parçası olacak ve buraya oyun içerisinde Win+G tuşlarıyla erişebilirsiniz. Görsellerde göründüğü gibi çalışan uygulamalar yine listelenecek ve çarpı işaretiyle kapatmak mümkün olacak. Son olarak, Ayarlar > Oyun > Xbox Game Bar bölümünde ayarın aktif olduğundan emin olun.

Windows 10’un yeni kaynak izleme aracı, Xbox Game Bar’ın bir parçası olacak ve buraya oyun içerisinde Win + G tuşlarıyla erişebilirsiniz. Görsellerde göründüğü gibi çalışan uygulamalar yine listelenecek ve çarpı işaretiyle kapatmak mümkün olacak. Son olarak, Ayarlar > Oyun > Xbox Game Bar bölümünde ayarın aktif olduğundan emin olun.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*