LG Dünyada Bir İlk Katlanabilir Televizyon İşte Merak Edilenler!

LG Dünyanın ilk katlanabilir televizyonunu 87 bin dolar (yaklaşık 680 bin TL) fiyat etiketi ile satışa çıkardı. LG Signature OLED TV R isimli model, tasarımı ile göz kamaştırıyor!

İlk olarak 2018’de sergilenen LG’nin katlanabilir OLED TV’si, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırdı. Ancak LG bugün itibari ile, dünyanın ilk katlanabilir TV’si olma özelliğini taşıyan LG Signature OLED TV R‘ı Güney Kore’deki birkaç büyük perakende mağazasında satışa çıkardı.

 

65 inçlik ekrana ev sahipliği yapan model fiyatı ile kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi. Şirketin söz konusu televizyon için belirlediği fiyat ise dudak uçuklatıyor, zira bu yeni model 87 bin dolar yani yaklaşık 680 bin TL gibi bir fiyat etiketi ile satışa balşandı.

 

 

Geçtiğimiz yıl CES teknoloji fuarında görücüye çıkarılan model 4K çözünürlük sunuyor. LG Signature OLED TV R kullanılmadığı zaman ise özel yuvasına girerek göz yormuyor. TV ekranının tam açılması ya da tam kapanması ise 10 saniye gibi kısa bir zaman içinde gerçekleşiyor.

 

 

Modelin testler kapsamında 50 bin defa açılıp kapatıldığı ve testlerin başarı ile sonuçlandığı ise daha önce açıklanmıştı.

Ses sistemi olarak bir soundbar da içeren LG’nin katlanabilir TV’si ile birlikte sunulan ünitesi için de 4 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*