NVIDIA GeForce RTX 3060 Ailesini Tanıttı

Sezonun en popüler oyunlarına inanılmaz ışın izleme ve DLSS performansı sunan GeForce RTX 3060 Ti 4545 TL’den başlayan fiyatlarla yarın satışa çıkıyor.

NVIDIA, bugün RTX 30 Serisi oyun ekran kartı pazarın en etkili noktasına getirerek NVIDIA Ampere mimarisi ve ikinci nesil NVIDIA RTX ™ tarafından desteklenen RTX 3060 ailesinin ilk üyesi olan GeForce® RTX ™ 3060 Ti’yi tanıttı.

Dünyanın en güçlü PC oyun platformu üzerine inşa edilen ve ışın izleme ve yapay zekâ destekli DLSS özelliğine sahip olan ve 399 dolar fiyatla satışa sunulan RTX 3060 Ti, fiyatı 699 dolar olan 1080p ve 1440p oyun deneyimi sunan önceki nesil GeForce RTX 2080 SUPER’den daha hızlıdır.

NVIDIA’da küresel GeForce pazarlama başkan yardımcısı Matt Wuebbling, “Cyberpunk 2077Call of Duty: Black Ops Cold WarWatch Dogs: Legion ve daha fazlasına gelen ışın izlemeli efektlerle büyük bir tatil sezonuna giriyoruz” dedi. “Oyuncular için en yeni ışın izlemeli oyunların keyfini çıkarmanın veya yaratıcı ve üretkenlik iş akışlarıyla güç kazanmanın GeForce RTX 3060 Ti ve RTX 30 Serisinin geri kalanından daha iyi bir yolu yok.”

RTX 3060 Ti, performansı hızlandıran ve IQ geliştiren NVIDIA DLSS (NVIDIA Derin Öğrenme Süper Örnekleme), NVIDIA Reflex ve NVIDIA Broadcast dahil olmak üzere GeForce oyun yeniliklerinin üçünü de destekliyor. Gerçek zamanlı ışın izlemeyle birlikte her yerdeki oyunlara ve oyunculara benzersiz performans ve özellikler getiren GeForce oyun platformunun temelini oluşturuyorlar.

NVIDIA DLSS: Oyuncuların Sevdiği Yapay Zekâ Hediyesi

Yapay zeka, oyun içi fizik ve animasyon simülasyonundan gerçek zamanlı işleme ve AI destekli yayın özelliklerine kadar oyunlarda devrim yaratıyor. Tensor çekirdekleri adı verilen GeForce RTX ekran kartlarına özel yapay zekâ işlemcileri tarafından desteklenen NVIDIA DLSS, güzel ve net oyun görüntüleri oluştururken kare hızlarını artırıyor ve oyunculara ışın izleme ayarlarını en üst düzeye çıkarmak ve çıktı çözünürlüklerini artırmak için performans payı sağlıyor. DLSS, şu an 25’ten fazla oyunda mevcut ve her ay yenileri eklenmeye devam ediyor.

NVIDIA Refleks ve Yayın: En Üst Düzey Oyun

NVIDIA Reflex teknolojisi, sistem gecikmesini (veya giriş gecikmesini) azaltarak oyunları daha duyarlı hale getiriyor ve rekabetçi çok oyunculu oyunlarda oyunculara rakiplere göre ekstra avantaj sağlıyor. NVIDIA Broadcast ise kullanıcıların sohbetlere, Skype aramalarına ve video konferanslarına uygulayabilecekleri, sanal arka planlar, hareket yakalama ve gelişmiş gürültü giderme dahil olmak üzere bir ses ve video AI geliştirmeleri paketidir.

Gelişmiş GeForce Experience Özellikleri

Tüm NVIDIA GeForce ekran kartları on milyonlarca oyuncu tarafından oyun ayarlarını optimize etmek, oyunu kaydetmek ve yüklemek, oyun akışını gerçekleştirmek, ekran görüntüleri almak ve Game Ready Sürücülerini indirmek ve yüklemek için kullanılan bir araç olan GeForce Experience ™ ‘dan yararlanıyor.

En son özellikler şunları içerir:

• Tek tıkla otomatik GPU Ayarı: GeForce Experience artık gelişmiş bir tarama algoritması kullanarak otomatik olarak hız aşırtma profilleri oluşturabilen GPU Ayarlama’yı destekliyor.

• Geliştirilmiş oyun içi izleme katmanı: GeForce Experience’ın zaten sağlam olan oyun içi arayüzüne artık NVIDIA Reflex Latency Analyzer istatistikleri dahil olmak üzere performans istatistikleri, sıcaklıklar ve gecikme ölçümlerini ekliyor.

Sınırlı bir süre için yeni bir GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı veya sistem satın alan oyuncular NVIDIA GeForce NOW ™ bulut oyun hizmetine bir yıllık abonelik kazanıyor.

Nereden Alınır

GeForce RTX 3060 Ti, 2 Aralık itibariyle ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac gibi kart sağlayıcıları tarafından stok saatli ve fabrikada hız aşırtmalı modeller de dahil olmak üzere 399 dolardan başlayan fiyatlarla özel anakartlar olarak satışa sunulacak.

Sınırlı bir süre için, yeni bir GeForce RTX 3060 Ti GPU veya sistem satın alan oyuncular NVIDIA GeForce NOW ™ bulut oyun hizmetine bir yıllık abonelik alacaklar.

Ürün fotoğrafları, teknik özellikler, yonga ve diğer bileşenlere ait fotoğrafları ve tüm basın materyallerini http://www.nvidia-press.com/ adresinde bulabilirsiniz.

 

NVIDIA Hakkında

NVIDIA, 1999 yılında icat ettiği GPU ile PC oyun pazarının büyümesini sağladı. Modern bilgisayar grafiklerini baştan yaratan bu gelişme paralel bilgi işlemde de devrim yaptı. Yakın geçmişte ise GPU derin öğrenme ile bilgi işlemin yeni çağı olan modern yapay zekanın önü açıldı. GPU’lar artık çevresini algılayıp anlayabilen bilgisayarların, robotların ve otonom araçların beyni görevini görüyor. Daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu basın bültenindeki bazı ifadeler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, aşağıdaki ifadeleri içerir: GeForce RTX 3060 Ti’nin avantajları, performansı, yetenekleri, kullanılabilirliği ve fiyatı; ışın izleme efektlerini kullanan geliştiriciler; Yapay zeka oyunlarda devrim yaratıyor; DLSS, NVIDIA Reflex, NVIDIA Broadcast ve GeForce Experience’ın avantajları, performansı, özellikleri ve yetenekleri; DLSS ekleyen oyunlar ve kullanılabilirlik; NVIDIA GeForce NOW aboneliği alan oyuncular; ve GeForce RTX 3060 Ti’nin tanıtımından yararlanan oyuncuların sayısı, sonuçların beklentilerden somut olarak farklı olmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere maruz kalan ileriye dönük ifadelerdir. Gerçek sonuçların önemli ölçüde farklılık göstermesine neden olabilecek önemli faktörler şunları içerir: küresel ekonomik koşullar; ürünlerimizi üretmek, birleştirmek, paketlemek ve test etmek için üçüncü şahıslara olan güvenimiz; teknolojik gelişme ve rekabetin etkisi; yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi veya mevcut ürün ve teknolojilerimizde iyileştirmeler; ürünlerimizin veya ortaklarımızın ürünlerinin pazarda kabulü; tasarım, üretim veya yazılım kusurları; tüketici tercihlerindeki veya taleplerindeki değişiklikler; endüstri standartları ve arayüzlerindeki değişiklikler; sistemlere entegre edildiğinde ürünlerimizin veya teknolojilerimizin beklenmedik performans kaybı; Ayrıca, NVIDIA’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya SEC’e sunduğu en son raporlarda zaman zaman ayrıntıları verilen diğer faktörlerin yanı sıra, bunlarla sınırlı olmamak üzere, Form 10-K yıllık raporu ve Form 10-Q hakkındaki üç aylık raporlar SEC’e gönderilen raporların kopyaları şirketin web sitesinde yayınlanır ve NVIDIA’dan ücretsiz olarak edinilebilir. Bu ileriye dönük ifadeler gelecekteki performansın garantisi değildir ve yalnızca bu tarih itibariyle geçerlidir ve yasaların gerektirdiği durumlar dışında NVIDIA, gelecekteki olayları veya koşulları yansıtmak için bu ileriye dönük ifadeleri güncelleme yükümlülüğünü reddeder.

© 2020 NVIDIA Corporation. Her hakkı saklıdır. NVIDIA, NVIDIA logosu, GeForce, GeForce Experience, GeForce NOW, GeForce RTX ve NVIDIA RTX, NVIDIA Corporation’ın ABD ve diğer ülkelerdeki ticari markaları ve / veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer şirket ve ürün adları, ilişkili oldukları ilgili şirketlerin ticari markaları olabilir. Özellikler, fiyatlar, kullanılabilirlik ve teknik özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*