PS 4 Üretimleri Bir Ürün Hariç Durduruldu!

Son gelen haberlere göre, Sony Japonya PS4 Pro’nun üretimine son vererek PS4’ün sadece tek bir modelinin üretimine devam etme kararı aldı. Sony’nin bu politikasının batı pazarını kapsayıp kapsamadığı şimdilik net değil.

Bu karar, Sony Interactive Entertainment’ın PS5 üretiminde gaza basma hedefi olarak algılandı. Pazara ilk sürüldüğünden beri büyük stok sıkıntısı yaşayan model, çıktığında ABD’de en büyük konsol çıkış ayı rakamlarına ulaşmıştı.

Şimdilik, bu çalışma sadece Japonya’da duyuruldu. Sony’nin batı ülkeleri tarafı ise bu politikaya uyacak mı, henüz bilmiyoruz. IGN bu konuda yorum için Sony’ye ulaştı, ancak bu hikayeyi yayına aldığımız süreye kadar bir yanıt gelmedi.

Bu geçişin çok şaşırttığını söyleyemeyiz zira PS4 Pro, ABD’de tıpkı PS5 dijital sürümü gibi 399 dolar bandında satılıyor. Sony’nin önümüzdeki 3 yıl içinde son jenerasyondan yeni jenerasyona geçmek istediği düşünülürse, şirketin PS5 konsol sahiplerinin sayısının en kısa sürede artmasını umut edeceğini söyleyebiliriz.

Xbox, bu adımı, Xbox Series X/S çıkmadan daha önce atmıştı. Xbox One X ve Xbox Series S Dijital Sürüm üretimi Temmuz 2020’de durdurulmuştu.

Bu gelişme, PS4 sahiplerinin önümüzdeki dönemde oyunsuz kalacağı anlamına gelmiyor. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, son jenerasyon konsolun büyük oyuncu tabanına en azından 2022’ye kadar oyun temin etmenin önemini tekrar tekrar dile getirmişti.

Bu destek kapsamında, çıktıklarında, Horizon Forbidden West gibi Playstation özel içeriklerinin PS4 versiyonları raflarda yer almaya devam edecek.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*