NVIDIA Ampere Mimarisi, 70’ten Fazla Yeni GeForce RTX Dizüstü Bilgisayarına Güç Veriyor!

GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartlarında 2 kata kadar verimlilik sağlıyor. 3. Nesil Max-Q teknolojisi 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

GeForce® RTX ™ 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartları tarafından desteklenen 70’den fazla modelin piyasaya sürülmesiyle NVIDIA Ampere mimarisine sahip yeni bir dizüstü bilgisayar çağı başlıyor. 999 dolardan başlayan bu yeni nesil dizüstü bilgisayarlar, enerji verimliliğini iki kata kadar artırıyor, performansı önemli ölçüde hızlandırıyor ve ince ve hafif tasarımlar için üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini sunuyor. Yeni RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartları, Cyberpunk 2077 ve diğer oyunlarda çarpıcı ışın izlemeli oyun deneyimleri sunar ve içerik oluşturucuların yüzlerce ekran kartı hızlandırmalı uygulama kullanarak inanılmaz işler üretmesini sağlar.

NVIDIA GeForce OEM Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Kaustubh Sanghani, “Masaüstü pazarını fırtına gibi ele geçirdikten sonra, NVIDIA Ampere mimarimiz artık dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarlarını da güçlendiriyor. Son yedi yılda 7 kat büyüyen bir pazar olan oyun dizüstü bilgisayarlarında güç verimliliğini hiçbir yer bu kadar önemsememişti. Bu yeni ince ve hafif sistemler, her yönünün (CPU, GPU, yazılım, PCB tasarımı, güç dağıtımı, termal) güç ve performans için optimize edildiği Max-Q tasarımımıza dayanıyor” dedi.

GeForce RTX 3080 ve GeForce RTX 3070 Dizüstü Bilgisayar ekran kartlarına sahip GeForce RTX oyun ve içerik oluşturucu dizüstü bilgisayarlar, ardından GeForce RTX 3060 Dizüstü Bilgisayar ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar Ocak ayınının sonlarında küresel piyasaya sunulmaya başlayacak.

  • GeForce RTX 3060, 1080p’de ultra ayarlarla en yeni oyunlarda saniyede 90 kare sunar. RTX 3060 dizüstü bilgisayarlar 999 dolardan başlıyor ve NVIDIA’nın önceki amiral gemisi ekran kartı olan ve genellikle 2.500 dolara satılan GeForce RTX 2080 SUPER içeren dizüstü bilgisayarlardan daha hızlıdır.
  • GeForce RTX 3070, 1440p’de ultra ayarlarla saniyede 90 kare sunan, 1440p’lik bir oyun canavarıdır. RTX 3070 dizüstü bilgisayarlar 1.299 dolardan başlıyor ve RTX 2070 ile donatılmış olanlardan yüzde 50 daha hızlıdır.
  • GeForce RTX 3080, NVIDIA’nın yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayar ekran kartıdır. 16 GB’a kadar G6 bellekle, oyuncular ve içerik oluşturucular için dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarlarına güç sağlar. 1440p’de ultra ayarlarla saniyede 100’den fazla kare sunar. RTX 3080 içeren sistemler 1.999 dolardan başlıyor.

Üçüncü Nesil Max-Q Teknolojisi, Optimum Güç ve Performans Sağlıyor

Üçüncü nesil Max-Q teknolojileri, yüksek performanslı oyun dizüstü bilgisayarlarını her zamankinden daha hızlı ve daha iyi hale getirmek için yapay zeka ve yeni sistem optimizasyonları kullanıyor. Bunlar şunları içeriyor:

  • Dynamic Boost 2.0: Geleneksel olarak, oyun dizüstü bilgisayarları CPU ve GPU için gücü ayarlar. Yine de oyunlar ve yaratıcı uygulamalar dinamiktir ve CPU ve GPU üzerinde yarattıkları iş yükü kare başına değişiklik gösterir. Dynamic Boost 2.0, yapay zeka ağları ile CPU, GPU ve 2. nesille beraber GPU belleği arasındaki gücü en çok ihtiyaç duyulan yere bağlı olarak dengeler ve maksimum performans için sürekli olarak optimize eder.
  • WhisperMode 2.0: Oyun dizüstü bilgisayarları için yeni bir akustik kontrol düzeyi sunan WhisperMode, sıfırdan yeniden tasarlandı ve her dizüstü bilgisayara özel olarak yerleştirildi. WhisperMode 2.0’ın yapay zeka destekli algoritmaları, istenen akustik seçildikten sonra, mümkün olan en iyi performansta harika akustik sağlamak için CPU, GPU, sistem sıcaklıkları ve fan hızlarını yönetir.
  • Yeniden Boyutlandırılabilir BAR: Bu gelişmiş PCI Express teknolojisi, tüm GPU belleğine CPU tarafından aynı anda erişilmesini sağlar ve birçok oyunda performans artışı sağlar.
  • NVIDIA DLSS: NVIDIA Derin Öğrenme Süper Örnekleme, aynı güçte 2 kata kadar daha fazla performans sunmak için yapay zeka ve RTX Tensor Çekirdeklerini kullanır. Tek bir 1440 kare için, bir GPU’nun yaklaşık 4 milyon pikseli hesaplaması gerekir. NVIDIA DLSS, verimliliği artıran ve performansı artıran piksellerin yalnızca bir kısmını gerektirir.

Ödüllü NVIDIA Ampere Mimarisi, Artı Yeni Oyun Yöntemleri

Yeni dizüstü bilgisayar ekran kartları, watt başına iyileştirilmiş performansla büyük ölçüde iyileştirilmiş performans sunan 2x FP32 verimi sunan NVIDIA Ampere mimarisi akış çoklu işlemcilere sahiptir. Bunlar, performansı hızlandıran NVIDIA DLSS’ye güç sağlamak için önceki neslin iki katı iş hacmi sağlayan yeni özel RT Çekirdeklerini ve önceki nesillere göre iki kata kadar daha fazla iş hacmine sahip yeni üçüncü nesil Tensor Çekirdeklerini içerir. Yeni dizüstü bilgisayarlar, herhangi bir odayı bir ev yayın stüdyosuna dönüştürmek için yapay zekayı kullanan NVIDIA Broadcast dahil olmak üzere oyuncular ve yaratıcılar için yeni araçlar da içeriyor: Rekabetçi oyunları daha hızlı hale getiren NVIDIA Reflex; arkadaşlarınızla videolar, ekran görüntüleri ve canlı yayınları yakalamak ve paylaşmak için GeForce Experience ™; ve zorlu içerik oluşturucu uygulamalarının hızlandırılması ve optimizasyonu için NVIDIA Studio.

Esports Dizüstü Bilgisayarlar 240+ FPS’de Oynayın

Dizüstü bilgisayar oyuncularının yaklaşık dörtte üçü espor oynuyor ve geçen yıl satışları iki katına çıkan yüksek yenileme hızına sahip dizüstü bilgisayarların popülaritesini artırıyor. Yeni GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların yarısından fazlası 240 Hz veya daha yüksek yenileme hızları sunacak.

GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar ekran kartının performansıyla, oyuncular Overwatch, Rainbow Six, Valorant ve Fortnite gibi en iyi oyunlarda saniyede 240 kare hızında oynayabilecekler. NVIDIA Reflex ile oyuncular, en iyi şekilde oynamalarını sağlayarak 20 ms’nin altında sistem gecikmesi elde edebilirler.

GeForce RTX 30 Serisi Studio Dizüstü Bilgisayarlar

NVIDIA Ampere mimarisinin yardımıyla, Studio dizüstü bilgisayarlarda işleme artık önceki nesle göre iki kat daha, CPU’dan ise 30 kata kadar daha hızlı. Video editörleri 8K RAW çekimle çalışabilir, iş akışlarını basitleştirmek ve kodlama sürelerini yüzde 75’e kadar azaltmak için yapay zekayı kullanabilir. Sanatçılar, büyük varlıklarla veya birden çok uygulamayla aynı anda çalışmak için 16 GB’a kadar grafik belleğinden yararlanabilir.

Yeni üçüncü nesil Max-Q teknolojilerini kullanan OEM ortakları ASUS, Gigabyte, MSI ve Razer, yeni GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar ekran kartlarıyla yeni NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarları piyasaya sürüyor.

Kullanılabilirlik

GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarlar, Acer, Alienware, ASUS, Casper, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Monster Notebook, MSI ve Razer dahil dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen orijinal ürün üreticileri tarafından 26 Ocak’tan itibaren satışa sunulacak. Fiyatlandırma, yapılandırmalar ve kullanılabilirlik, bölgelere ve iş ortaklarına göre değişiklik gösterecektir.

Ürün fotoğrafları, teknik özellikler, yonga ve kalıp resimleri ve diğer malzemeler dahil olmak üzere basın varlıkları www.nvidia-press.com adresindeki NVIDIA basın sitesinde mevcuttur.

NVIDIA Hakkında

NVIDIA, 1999 yılında icat ettiği GPU ile PC oyun pazarının büyümesini sağladı. Modern bilgisayar grafiklerini baştan yaratan bu gelişme paralel bilgi işlemde de devrim yaptı. Yakın geçmişte ise GPU derin öğrenme ile bilgi işlemin yeni çağı olan modern yapay zekanın önü açıldı. GPU’lar artık çevresini algılayıp anlayabilen bilgisayarların, robotların ve otonom araçların beyni görevini görüyor. Daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu basın bültenindeki bazı ifadeler, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şu ifadeleri içerir: NVIDIA Ampere mimarisine sahip dizüstü bilgisayarların sayısı; yeni nesil GeForce dizüstü bilgisayarların performansı, avantajları, yetenekleri ve kullanılabilirliği ve bunların sağladığı özellikler; dünyanın en hızlı büyüyen oyun platformu; Dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarlarına güç veren NVIDIA Ampere mimarisi; Max-Q tasarım yaklaşımının, NVIDIA DLSS, Dynamic Boost 2.0 ve Yeniden Boyutlandırılabilir BAR’ın avantajları, performansı ve yetenekleri; Max-Q, güç ve performans için optimize edilmiştir; GeForce dizüstü bilgisayarlar, RT Çekirdekleri, Tensor Çekirdekleri, NVIDIA Reflex, GeForce Experience ve NVIDIA Studio tarafından kullanılan NVIDIA Ampere mimarisi çok işlemcilerinin performansı ve avantajları ve bunların etkinleştirdikleri; GeForce Experience’ı kullanan oyuncuların sayısı; espor oynayan dizüstü bilgisayar oyuncularının sayısı; dizüstü bilgisayarların satış oranı; 240 Hz veya daha yüksek yenileme hızları sunan GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların sayısı; GeForce RTX 3080 dizüstü bilgisayar GPU’ları, oyuncuların oyunları saniyede yüksek kare hızlarında oynamasına olanak tanır ve NVIDIA Reflex, hızlı sistem gecikme hızları sağlar; NVIDIA Ampere mimarisi tarafından sağlanan artırılmış performans; OEM ortakları NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürüyor; GeForce RTX 30 Serisi dizüstü bilgisayarların mevcudiyeti, OEM’ler ve bunları sunan sistem üreticileri ve fiyatlandırma, konfigürasyonlar ve kullanılabilirlikteki farklılıklar, sonuçların beklentilerden somut olarak farklı olmasına neden olabilecek risklere ve belirsizliklere tabi olan ileriye dönük ifadelerdir. Gerçek sonuçların önemli ölçüde farklılık göstermesine neden olabilecek önemli faktörler şunları içerir: küresel ekonomik koşullar; ürünlerimizi üretmek, birleştirmek, paketlemek ve test etmek için üçüncü şahıslara olan güvenimiz; teknolojik gelişme ve rekabetin etkisi; yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesi veya mevcut ürün ve teknolojilerimizde iyileştirmeler; ürünlerimizin veya ortaklarımızın ürünlerinin pazarda kabulü; tasarım, üretim veya yazılım kusurları; tüketici tercihlerindeki veya taleplerindeki değişiklikler; endüstri standartları ve arayüzlerindeki değişiklikler; sistemlere entegre edildiğinde ürünlerimizin veya teknolojilerimizin beklenmedik performans kaybı; Ayrıca, NVIDIA’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu veya SEC’e sunduğu en son raporlarda zaman zaman ayrıntıları verilen diğer faktörlerin yanı sıra, bunlarla sınırlı olmamak üzere, Form 10-K yıllık raporu ve Form 10-Q ile ilgili üç aylık raporlar . SEC’e gönderilen raporların kopyaları şirketin web sitesinde yayınlanır ve NVIDIA’dan ücretsiz olarak edinilebilir. Bu ileriye dönük ifadeler, gelecekteki performansın garantisi değildir ve yalnızca bu tarihten itibaren geçerlidir ve yasaların gerektirdiği durumlar dışında NVIDIA, gelecekteki olayları veya koşulları yansıtacak şekilde bu ileriye dönük ifadeleri güncelleme yükümlülüğünü reddeder.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*