VCT 1. AŞAMA MASTERS TÜRKİYE’DE MÜCADELE EDECEK TAKIMLAR BELLİ OLDU

VALORANT Champions Tour VCT Challengers 1. Aşama perdesi kapandı.12 Mart’ta başlayacak Masters Türkiye’de BBL, CSE, FUT, IW, OXG, OS, RARE, ZZ takımları mücadele ederek VALORANT Champions’a katılma şanslarını artırmak için tur puanı kazanmaya çalışacak.

VCT Challengers 1. Aşama’da 3 haftadır süren büyük mücadelenin sonunda Masters Türkiye’de yer alacak 8 başarılı takım belli oldu. BBL, CSE, FUT, NOF, OXG, OS, RARE, ZZ; VCT Challengers aşamalarındaki en iyi 8 takım olarak Masters Türkiye’ye yükseldi. Bu 8’li arasında yer alan No Org Found takımı ise fastpay Wildcats ile güçlerini birleştirerek Masters Türkiye’de aynı kadro ile fastpay Wildcats olarak mücadele edeceğini duyurdu.Takımlar 12 Mart’ta başlayacak ve iki haftaya yayılacak olan Masters’ta yıl sonunda gerçekleşecek VALORANT Champions’a çıkma şansı için puan toplamaya başlayacak.

VCT Champions yolundaki ilk adım Masters Türkiye…

12 Mart’ta başlayacak olan VCT Masters Türkiye yarışında rekabet eden sekiz takım iki gruba ayrılacak. Gruplarda takımlar 3 haritalık maçlarda mücadele edecek. İki maçını kaybeden takımlar elenecek, iki maçını kazanan takımlar ise bir üst tura yükselecek. Yarı final mücadeleleri iki takımdan gelen toplam dört takımla başlayacak, bu aşamadan itibaren tekli eleme formatına geçiş yapılacak. Yarı finaller 3 haritalık, final ise 5 haritalık maç olarak oynanacak.

Her bölge VCT Masters’ın sağladığı prestijle beraber, başarı gösteren takımlar için tur puanı anlamına gelecek. Tur puanlarını erkenden toplamak da, ekiplerin yılın en büyük VALORANT espor finali olan VCT Champions’a katılma şansı kazanmaları için iyi bir başlangıç yapmalarına olanak sağlayacak.

12 Mart’ta başlayacak Masters Türkiye’de rekabet hat safhada!

Masters Türkiye’de yarışma şansı bulan 8 başarılı takım 12-13-14-18-19 Mart tarihlerindeki grup aşamalarında kozlarını paylaşacak. Yarı finaller 20 Mart’ta ve final maçları 21 Mart’ta gerçekleşecek. Tüm maç günlerinde yayınlar saat 17.00’da açılacak, karşılaşmalar ise 18.00’da başlayacak.

Tüm bu heyecanlı karşılaşmalar VALORANT Espor’un Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Twitch Canlı Yayını: valorant_esports_tr

Youtube Canlı Yayını: VALORANT Champions Tour Türkiye

Riot Games Hakkında:

Riot Games 2006 yılında en oyuncu odaklı oyunları geliştirmek, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Riot’ın 2009 yılında yayınladığı ilk oyunu League of Legends dünya çapında beğeni topladı. LoL o günden bu yana dünyanın en çok oynanan PC oyunu oldu ve esporun kısa sürede gösterdiği büyük gelişimin yolunu açtı. LoL ikinci on yılına adım atarken Riot oyunu geliştirmeye devam ediyor ve Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics ve geliştirme sürecindeki çeşitli oyunlarla oyunculara yeni deneyimler sunuyor. Bir yandan da müzik, çizgi hikâyeler ve çok daha fazlasıyla Runeterra dünyasını çeşitli multimedya projeleri aracılığıyla keşfediyor.

VALORANT Hakkında:

VALORANT, Riot Games’in PC için geliştirmekte olduğu rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu. 2020 yazında çoğu bölgede çıkması planlanan VALORANT, yüksek duyarlılığa sahip nişancılığa, silah çeşitliliğine, kendine has yetenekleri olan ajanlara ve binlerce saatlik oynanış sunacak rekabet için tasarlanmış haritalara sahip, keskin ve ölümcül, çok oyunculu bir oyun. Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle bu oyunda Riot Games, taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*