Crysis 3 güvenlik koruması SecuROM 8 yılın ardından kaldırıldı

Electronic Arts, Crysis 3 içerisindeki SecuROM güvenlik sistemini kaldıran bir güncelleme yayımladı. Crysis 3, 2013 yılında çıkış yapmıştı. Yani, Electronic Arts’ın SecuROM’u kaldırması neredeyse 8 yıl sürdü. Tabii, bu güvenlik sistemini kaldırmalarının bir sebebi var. EA Play’in Xbox Game Pass’e önümüzdeki günlerde katılacağı biliniyor. EA Play kapsamındaki oyunlarda Crysis 3 de mevcut. Bu yüzden, oyunun çıkışından 8 yıl gibi uzun bir süre geçmesinden sonra Crysis 3 güvenlik sistemi sonunda kaldırıldı.

Dediğimiz gibi, oyun Xbox Game Pass’e dahil olacağı için bu güvenlik koruması kaldırıldı. Belki, EA Play kapsamında olup Xbox Game Pass’e katılacak diğer oyunların da koruma sistemleri kaldırabilir. Bu durum, eski Electronic Arts oyunları için de geçerli olabilir. EA Play’de yer alan 75 adet oyun, Microsoft Store’a Rosebud adı altında eklenmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Electronic Arts, konuyla ilgili bir mesaj yayımlamıştı.

Electronic Arts yayımladığı bu mesajda, “Eğer Xbox Game Pass Ultimate abonesiyseniz, Xbox için EA Play’e erişiminiz var. PC için de EA Play’e çok yakında erişebileceksiniz.” dedi. Crysis 3’e geri dönecek olursak, oyuncular yıllar sonra New York’un terk edilmiş sokaklarına Prophet olarak geri dönecek. Oyuncular; bataklıklar, devasa ağaçlar, ve azgın nehirlerden geçerek insanlığı kurtarmaya çalışacaklar. Çok çok yakın bir süre içerisinde, EA Play’in Xbox Game Pass’e eklenmesiyle beraber siz de bu maceraya tekrar atılabileceksiniz.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*