Razer’ın Transparan RGB Maske Projesi

Razer, yeniden kullanılabilir RGB yüz maskesi konseptini gerçek bir ürüne dönüştüreceğini duyurdu.

Bu yıl CES 2021’de Razer tarafından ortaya çıkarılan Project Hazel, saydam panele ve yerleşik ses yükselticisine sahip “akıllı” bir yüz maskesi. Maske N95 sınıfı, bu nedenle havadaki 0.3 mikron büyüklüğündeki partiküllerin %95’ini filtreleme kapasitesine sahip olacak. Maskeye Razer’ın tarzını yansıtan özellik ise, şarj edilebilir havalandırma sistemi. Mikrofonun etrafındaki halka, Razer’ın CHROMA RGB aydınlatma teknolojisine sahip, böylece hem sağlığınızı koruyacak hem de havalı bir görünüşe sahip olacaksınız.

Razer’ın CEO’su Min-Liang Tan, Yahoo Finance‘e “Project Hazel gerçek olacak” açıklamasını yaptı. Tan şöyle konuştu:

“Bunun aslında sadece bir konsept olduğunu ve bu maskenin aşılar ve gerekli bütün sağlık önlemleri uygulandığında kullanılıp kullanılmayacağını düşündük ve bir karara vardık. Bu kararı sizinle paylaşabilirim, Project Hazel’ı gerçeğe dönüştürmeye ve bu akıllı maskeyi dağıtmaya hazırız.”

Proje neden hayata geçti

Tan, projeyi hayata geçirme kararını alma nedenlerini ise şu şekilde açıkladı:

“Aşı olsanız bile hala maske kullanmanız gerektiğini fark ettik, çünkü ortada aşı olan insanların bile inanılmaz derecede dikkatli olması gerektiğini öne süren risk faktörleri bulunuyor. İkincisi, pek çok ülkenin önümüzdeki yıl veya hatta iki yıl içerisinde bile aşılamayı tamamlaması pek olası gözükmüyor, bu yüzden seyahat eden herkesin çok dikkatli olması gerekiyor.

“Bunu aklımızda bulundurarak, bizim için en önemli şeylerden biri olan maskenin sürdürülebilir yönünü çözme kararı aldık. Project Hazel gerçek olacak. Bu projeyi gerçekleştireceğiz, çünkü hepimizin uzun bir süre maske takmaya devam edeceğini öngörüyoruz.”


 

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*