VCT EMEA Challengers Playofflarına Giden Son Bilet İçin Mücadele Başlıyor

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen VCT 2. Aşama – Challengers 1. Ana Etkinlik’te EMEA Challengers Playoff’larına adını yazdıran Oxygen Esports ve Futbolist takımları olmuştu. 2. Hafta Elemeleri’nde yüzlerce takım arasından sıyrılmayı başaran ve 2. Hafta Ana Etkinlik’te mücadele etme şansı yakalayan 8 takım ise 15 Nisan’da başlayacak etkinlik sonunda EMEA Challengers Playoff’larında yer alacak son takım olmak için kıyasıya mücadele edecek.

10 Nisan’da başlayan VCT Challengers 2. Aşama 2. Hafta elemeleri sona erdi. 15 Nisan’da başlayacak olan 2. Hafta Ana Etkinlik ise EMEA Challengers Playoff’larına giden son biletin sahibini belirleyecek.

EMEA Challengers Playoff’larına giden son bilet sahibini bulacak

2. Hafta Ana Etkinliği’nde ilk EMEA Challengers Playoff’ları şansını yarı finalde Oxygen Esports’a kaybederek kaçıran BBL Esports, geçtiğimiz hafta ilk turda eşleştiği 1907 Fenerbahçe Espor ile yeniden karşılaşacak. İkinci seride 2. Hafta Elemeleri’nde güçlü rakipleri geçerek Ana Etkinliğe yükselen OtherSide Esports ve yeni yüzlerden oluşan Unity ekibi karşı karşıya gelecek. Üçüncü eşleşme ise oldukça merak edilen iki takımı, RARE Esports ve Orgless5’ı karşı karşıya getirecek. Ana Etkinliğin son serisinde, 1. Aşama’da görmeye alıştığımız iki takım olan Anatolia Esports ve Cyber Skull Esports eşleşmesini izleyeceğiz.

EMEA Challengers Playoff’larına giden son bilet 15 Nisan’da başlayacak ve 18 Nisan’da final karşılaşmaları ile tamamlanacak Ana Etkinlik’te sahibini bulacak.

EMEA Challengers Playoff’larında 3 Türk takımı mücadele edecek

EMEA Challengers Playoff’larına ilk haftadan yükselen Futbolist ve Oxygen takımlarının yanına son bileti cebine koyarak gelecek olan 3. takım, 2. Hafta Ana Etkinlik karşılaşmalarının sonunda belirlenecek. EU’dan 4 takım, Türkiye’den 3 takım ve BDT’den 1 takım EMEA Challengers Playoff’larında karşılaşacak. EMEA Challengers Playoff’larının iki finalisti de VALORANT Champions Tour’un İzlanda Reykjavík’te gerçekleşecek ilk LAN etkinliği olan VCT 2. Aşama – Masters’ta dünyanın dört bir yanından gelen toplam 10 takımla birlikte mücadele edecek.

15 Nisan tarihinde başlayacak olan 2. Aşama Ana Etkinlik karşılaşmalarını valorant_esports_tr ve VALORANT Champions Tour Türkiye Youtube kanallarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Riot Games Hakkında:

Riot Games 2006 yılında en oyuncu odaklı oyunları geliştirmek, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Riot’ın 2009 yılında yayınladığı ilk oyunu League of Legends dünya çapında beğeni topladı. LoL o günden bu yana dünyanın en çok oynanan PC oyunu oldu ve esporun kısa sürede gösterdiği büyük gelişimin yolunu açtı. LoL ikinci on yılına adım atarken Riot oyunu geliştirmeye devam ediyor ve Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics ve geliştirme sürecindeki çeşitli oyunlarla oyunculara yeni deneyimler sunuyor. Bir yandan da müzik, çizgi hikâyeler ve çok daha fazlasıyla Runeterra dünyasını çeşitli multimedya projeleri aracılığıyla keşfediyor.

VALORANT Hakkında:

VALORANT, Riot Games’in PC için geliştirmekte olduğu rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu. 2020 yazında çoğu bölgede çıkması planlanan VALORANT, yüksek duyarlılığa sahip nişancılığa, silah çeşitliliğine, kendine has yetenekleri olan ajanlara ve binlerce saatlik oynanış sunacak rekabet için tasarlanmış haritalara sahip, keskin ve ölümcül, çok oyunculu bir oyun. Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle bu oyunda Riot Games, taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*