MASTERS REYKJAVİK Heyecanı 24 Mayıs’ta Başlıyor

Kendi bölgelerinde başarı gösteren birbirinden yetenekli 10 takımın heyecan dolu maçlarına sahne olacak Masters Reykjavik’in rekabet dolu karşılaşmaları 24 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. 

Uluslararası rekabetin sahnelendiği ve VCT 2. Aşama’nın zirvesi olacak Masters Reykjavik’te, kendi bölgelerinde başarı gösteren 10 takım İzlanda’daki çevrimdışı etkinlikte karşı karşıya gelecek. Takımlar toplamda 600 bin dolar ve önemli sayıda VCT Puanı için mücadele edecek.

Masters Reykjavik’te Mücadele Edecek Takımlar

En iyilerin mücadelelerine sahne olacak Masters Reykjavik’te; EMEA’dan Team Liquid ve Fnatic, Kuzey Amerika’dan Sentinel ve Version1, Kore’den Nuturn Gaming, Brezilya’dan Team Vikings ve Sharks Esports, Japonya’dan Crazy Raccoon, Güneydoğu Asya’dan X10, LATAM’dan KRÜ takımları sahne alacak.

Masters Reykjavik Heyecanı 24 Mayıs’ta Başlıyor

10 takımlık bir grup oluşturmak için en fazla oyuncu kitlesine sahip iki bölge olan Kuzey Amerika ve Avrupa’da en iyi performansı gösteren takımlar ikinci tura yerleştirildi. Kalan takımlar, aynı bölgeden iki takımın aynı gruba denk gelmeyeceği şekilde rastgele gruplara yerleştirildi.

24 Mayıs’ta başlayacak karşılaşmalarda, 10 takımlık bir grup oluşturmak için en fazla oyuncu kitlesine sahip iki bölge olan Kuzey Amerika ve Avrupa’da en iyi performansı gösteren takımlar ikinci tura yerleştirildi. Kalan takımlar, aynı bölgeden iki takımın aynı gruba denk gelmeyeceği şekilde rastgele gruplara yerleştirildi. Böylece aynı bölgedeki takımların ilk turlarda karşı karşıya gelmesi engellenmiş oldu. Masters Rekjavik’in ilk günü, Play-in ve Üst Eşleşme maçları ile başlayacak ve karşılaşmalar 6 gün boyunca devam edecek. Final karşılaşmaları ise 30 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

wtcN ve UNLOST Birlikte İzleme Etkinliğinde!

Tüm karşılaşmalar twitch.tv/valorant_esports_tr kanalında canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca Riot Games, VALORANT Masters Reykjavik’i daha eğlenceli hale getirmek için her bölgede 2 içerik üreticisi ile maçların yayınını yaparak toplulukla birlikte izleme etkinliği gerçekleştirecek. Türkiye’den ise birlikte izleme etkinliğinde yer alacak içerik üreticileri; Cantuğ “UNLOSTV” Özsoy ve Ferit “wtcN” Karakaya olacak.

Riot Games Hakkında:

Riot Games 2006 yılında en oyuncu odaklı oyunları geliştirmek, yayınlamak ve desteklemek amacıyla kuruldu. Riot’ın 2009 yılında yayınladığı ilk oyunu League of Legends dünya çapında beğeni topladı. LoL o günden bu yana dünyanın en çok oynanan PC oyunu oldu ve esporun kısa sürede gösterdiği büyük gelişimin yolunu açtı. LoL ikinci on yılına adım atarken Riot oyunu geliştirmeye devam ediyor ve Legends of Runeterra, League of Legends: Wild Rift, Teamfight Tactics ve geliştirme sürecindeki çeşitli oyunlarla oyunculara yeni deneyimler sunuyor. Bir yandan da müzik, çizgi hikâyeler ve çok daha fazlasıyla Runeterra dünyasını çeşitli multimedya projeleri aracılığıyla keşfediyor.

VALORANT Hakkında:

VALORANT, Riot Games’in PC için geliştirmekte olduğu rekabetçi, 5’e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu. 2020 yazında çoğu bölgede çıkması planlanan VALORANT, yüksek duyarlılığa sahip nişancılığa, silah çeşitliliğine, kendine has yetenekleri olan ajanlara ve binlerce saatlik oynanış sunacak rekabet için tasarlanmış haritalara sahip, keskin ve ölümcül, çok oyunculu bir oyun. Oynaması ücretsiz olan VALORANT, dünyaya yayılmış bir rekabeti mümkün kılacak şekilde çeşitli PC donanımlarında çalışması için optimize edildi. Sınıfının en iyi sunucu kalitesi, global altyapısı ve özel hile karşıtlığı (anti-cheat) teknolojisiyle bu oyunda Riot Games, taktiksel nişancılık türünün temelinde yer alan ilkeleri ve oyun deneyiminin rekabet bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*