Samsung’un En Üst Düzey Katlanabilir Cihaz İnovasyonlarına Sahip Galaxy Z Fold2

Birkaç yıl önce bir akıllı telefon çizmeniz istenseydi, muhtemelen dikdörtgen biçimli bir ekrana sahip, kamerası arka tarafta olan bir cihaz çizerdiniz. Katlanabilir ekranı ve esnek kullanıcı deneyimiyle ortaya çıkan Galaxy Fold akıllı cihazlarla birlikte, telefon tasarımıyla ilgili düşünceler de büsbütün yeniden tanımlandı.

Galaxy Z Fold2, Samsung’un inovasyon yolculuğunun en yeni adımlarını belirlerken Galaxy Fold’un öncülük ettiği tasarım dilini ve felsefesini daha da gelişmiş hale getirdi. Üst seviye bir katlanabilir cihaz deneyimi sunmak için bir araya gelen tüm iyileştirmeler, estetik ve pratik kaygıları mükemmel bir biçimde dengeliyor.

Daha geniş bir görüntüleme alanı

Standart akıllı telefon deneyimi ile sürükleyicilikten ödün vermeyen ekran deneyimini bir arada sunan form faktörü, belki de katlanabilir cihazların tasarımıyla ilgili en büyük zorluklardan biri. Sadece teknolojik fizibilite değil, aynı zamanda günlük ve genel kullanım kolaylığı da hesaba katılarak hassas bir denge oluşturulması gerekiyor.

Samsung mühendisleri tasarım sorununu iki aşamalı bir süreçte çözdü. Galaxy Fold ile ilgili kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda, Kapak Ekranı’nda eksiksiz ve tek elle yönetilebilen bir akıllı telefon deneyimi sunmak üzere bir çözüm geliştirdiler. Katlanmış durumdayken kullanıcıların deneyimini iyileştirmek amacıyla, Samsung’un cihazın boyutunu sabit tutarak Kapak Ekranı’nın boyutunu büyütmesi sayesinde, Galaxy Z Fold2’nin 6,2 inç Sonsuz-O Kapak Ekranı, hem mühendislerin gelişmiş tek elle akıllı telefon deneyimi oluşturmasına olanak sağladı hem de genişletilmiş ekran alanıyla katlanabilir cihaz deneyiminin tam anlamı ile iyileştirilmesi için bir fırsat oldu.

Ana Ekran’ın genişletilmesi ve ekranın daha da sürükleyici bir deneyim sağlaması da aynı derecede önemliydi. Samsung, Galaxy Z Fold2’nin Ana Ekran’ındaki kullanılabilir alanı en üst düzeye çıkarmak için çentiği kaldırarak çerçeveleri Fold’a kıyasla yüzde 27 oranında azalttı. Dış tasarım, form faktörü ve kullanıcı ortamına daha iyi uyum sağlaması için kareye yakın hale getirildi.

Galaxy Z Fold2’nin Ana Ekranı’nda yeni bir boyut kazanan görüntüleme deneyimi sayesinde, Çentiksiz Ön Kamera ve 7,2 inç Sonsuz Esnek Ekran çoklu görevlerin üstesinden başarıyla geliyor. İş hayatınızda sunum yaparken ya da rapor incelerken tablet ve bilgisayara yakın bir deneyim yaşayabiliyorsunuz.   Sosyal medyada gezinmek ya da yeni çıkan bir mobil oyunu oynamak istediğinizde ise 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızıyla cihazdaki her işlem daha da akıcı hale geliyor.

Mükemmel işçilik

Galaxy Z Fold2, sunduğu üstün kullanıcı deneyimiyle donanımının ve yazılımının da ötesine geçiyor. Samsung tasarımcıları yüzey alanının renginden ve parlaklığından dış hatlarına kadar, cihazın her alanının lüks ve şık görünmesini sağlamak için yoğun mesai harcadı.  Özellikle net çizgileri ve metalik yüzeyi vurgulayan basit bir tasarımla birinci sınıf bir dokunuş yaratmak isteyen Samsung mühendisleri, cihazın verdiği sağlamlık hissini düz çizgilerle ifade ederken,  cihazın tek ele mükemmel bir şekilde oturmasını sağlayacak kıvrımları kenarlarda kullandılar.

Galaxy Z Fold2’nin titizlikle tasarlanan yapısını Mystic Bronze ve Mystic Black renk seçenekleri tamamlıyor. Bilinçli tüketiciler için özgün ancak tevazuyu vurgulayan bir seçenek olan Mystic Bronze‘da bakırın gerçek güzelliğini görsel olarak vurgulamak amacıyla puslu kaplama adı verilen gelişmiş bir yüzey teknolojisi kullanıldı. Bu iki renk seçeneğine ek olarak Samsung, kullanıcılara cihazın menteşe bölümünü benzersiz bir renk yelpazesiyle özelleştirme ve Galaxy Z Fold2’yi gerçek anlamda kişiselleştirme imkânı da sunuyor.

Kutuda da benzersiz bir deneyim

Samsung tasarımcıları, Galaxy Z Fold2 için ilk görüşte heyecan uyandıran bir kutu açma deneyimi sunmak amacıyla, katlanabilir form faktörün çeşitli unsurlarını kutuya ekleyerek cihazın tasarımını yansıtan grafikler kullandı. Eğlenceli bir ambalaj görünümü sunmak için Galaxy Z Flip’nin ambalajında  da “Galaxy Z” kategorisine özgü yeni tema kullanıldı.

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*