‘Escape from Naraka’ya RTX Geldi! Bağımsız Oyun Geliştiricisi Yeni Oyununa Yeni Nesil NVIDIA RTX Teknolojisi Getirdi

Escape from Naraka, gerçek zamanlı ışın izleme ve NVIDIA DLSS ile bugün piyasaya sürüldü. Endonezya’nın küçük bir bağımsız geliştiricisi olan Xelo Games’in birinci şahıs bir platform oyunu olan Escape from Naraka, Headup Games tarafından yayınlandı. Escape From Naraka, RTX Global Illumination (RTXGI), ışın izlemeli gölgeler ve ışın izlemeli yansımalar dahil olmak üzere ışın izleme efektleriyle yüklü. Oyun ayrıca kare hızlarını artırmak için DLSS’yi de destekliyor.

 

Escape from Naraka, NVIDIA’nın oyun geliştiricilerine ücretsiz olarak sunduğu birçok oyun teknolojisiyle küçük bir bağımsız geliştirici ekibinin neler başarabileceğinin çarpıcı bir örneği. Ayrıca geliştiricilerin doğru araçlar ve destekle karmaşık teknolojileri oyunlarına ekleyebileceklerinin kolaylığını da gösteriyor.

 

RTX AÇIK! Işın İzleme ve DLSS, Escape from Naraka deneyimi sunmak için bir araya geliyor

DLSS etkinken GeForce RTX oyuncuları, oyunun inanılmaz sanat ve grafiklerinin keyfini en yüksek çözünürlüklerde ve ayrıntı seviyelerinde çıkarabiliyor. GeForce RTX GPU’larda oynayan oyuncular, oyundaki NVIDIA DLSS’nin 4K’da maksimum ayarlarda 2 kata kadar performans artışı elde ederken doğal çözünürlüğe çok yakın görüntü kalitesini korumasını sağlayabiliyor. DLSS olmadan 4K’da, ışın izleme açıkken ve ayarlar 4K’da maksimumken hiçbir NVIDIA GPU 60 FPS sunmaz. DLSS ile GeForce 3070 GPU’lar ve üzeri GPU’lar, ışın izleme açıkken 60+ FPS sunan 4K GPU’lar haline geliyor.

 

1440p’de haberler de aynı derecede heyecan verici çünkü DLSS, neredeyse tüm NVIDIA GPU’larını 60 FPS hedefinin eşiğine getiriyor. 1080p ekranda oynayan oyuncular, her GeForce RTX GPU 60 FPS’nin çok üzerinde bir deneyim sunduğu için ayarları maksimuma çıkarabilir.

 

GeForce RTX oyuncuları, DLSS sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden çarpıcı hızlı kare hızlarının yanı sıra çarpıcı ışın izlemeli gölgeler, yansımalar ve RTX Global Illumination (Küresel Aydınlatma) ile benzersiz bir Escape from Naraka deneyimi yaşıyor.

 

DLSS, kare hızlarını artırıyor ve oyunlar için güzel, keskin görüntüler oluşturuyor. Kalite ayarlarını en üst düzeye çıkarmak ve çıktı çözünürlüğünü artırmak için performans payı sağlıyor. Yalnızca DLSS, 1080p’de bile tüm çözünürlüklerde görüntü kalitesini yerelle karşılaştırılabilir tutarken büyük performans kazanımları sunuyor.

 

İlgili Linkler

GeForce.com’da Escape from Naraka makalesi:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/escape-from-naraka-ray-tracing-dlss-out-now

Escape from Naraka Resmi RTX Trailer’ı:

https://www.youtube.com/watch?v=Ft7ngeRoW6I

NVIDIA Developer Zone’da Escape From Naraka makalesi:

https://developer.nvidia.com/blog/rtx-for-indies-stunning-ray-traced-lighting-achieved-with-rtxgi-in-action-platformer-escape-from-naraka/

GeForce.com’da DLSS:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/dlss/

Tüm DLSS oyunları ve uygulamaları listesi:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-rtx-games-engines-apps/

Escape From Naraka website’si:

https://www.headupgames.com/game/escape-from-naraka

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*