NVIDIA GeForce Game Ready Oyuncularına Sağladığı Avantajları Tanıtan bir Video Yayınladı ve Gecikme Ölçümlerine Anında Erişim Sağlayan Reflex Stats’ı Duyurdu !

NVIDIA GeForce Game Ready Sürücüleri, Mayıs 2014’te piyasaya çıktıklarından bu yana sınıfının en iyisi oldu ve NVIDIA hazırladığı yeni video ile Sürücüleri “Oyun Hazır” hale getirmek için yaptığı yatırımları aktarıyor. NVIDIA’nın Game Ready Sürücü test süreci, piyasaya sunulan ve yakında çıkacak çeşitli oyunlara tek bir günde, 1.000’den fazla farklı testi içeriyor. Bu, yalnızca 2021’de, 1,8 milyon saatin üzerinde test yapıldığı anlamına geliyor. Bunu bir karşılaştırma ile anlatmak gerekirse, Game Ready Sürücü kalitesine tek bir yılda 214 takvim yılından fazla yatırım yapıldı!

VİDEO: “Game Ready” Sürücüler Nasıl Çalışıyor ve En İyi Oyun Deneyimine Nasıl Katkı Sağlıyor 

GeForce Game Ready Sürücüleri, geliştiricilerle iş birliği içinde, oyun içi ayarlamaları yapıldığı ve maksimum performans ve güvenilirlik için binlerce masaüstü ve dizüstü bilgisayar donanım yapılandırmasına yönelik kapsamlı bir şekilde test edildikleri için favori oyunlarda en iyi deneyimi nasıl sunduğunu anlatan yeni bir video yayınladı.

NVIDIA’nın Game Ready Sürücü Programı, mümkün olan en iyi oyun deneyimini sağlamak için yeni bir yöntem olarak sıfırdan geliştirildi. Bu program, oyun geliştiricileri ile bir sinerji yaratarak, yayınlanmadan önce oyun yapılarının ve sürücülerinin uyumlu bir düzenlemeyle hazırlanmasını sağlıyor. Optimizasyonları bulmak ve sorunları çözmek için oyun geliştiricilerle birlikte çalışılıyor ve hem oyunun hem de Game Ready Driver’ın başlangıçtan itibaren en yüksek kaliteyi ve performansı sunmasını sağlamak için tüm yapılar buna göre düzenleniyor.

Oyun geliştiriciler, oyunun lansmanından sonra, üzerinde çalışmaya ara verip lansman sonrası düzeltmelere ve yamalara odaklanmak zorunda kalsalar da NVIDIA oyun için Driver’ları optimize etmeye, oyunculara daha iyi bir oyun deneyimini sunmaya, oyunun lansman sürecinden itibaren yanlarında olmaya devam ediyor.

Ekran sürücüsünün genel oyun deneyimine ne kadar entegre olduğu göz önüne alındığında, NVIDIA Beta Game Ready Driver’ları piyasaya sürmüyor. Tıpkı tam olarak piyasaya sürülen oyunların, Beta sürümüne kıyasla daha yüksek bir standartta tutulması gibi, yalnızca lansman kalitesinde Driver’ların bunu sağlayacağını biliyor. Sonuç olarak, her Game Ready Driver’ı, Microsoft tarafından sağlanan WHQL sertifikasına sahiptir.

NVIDIA, 400’den fazla oyun için, lansmanlarından itibaren faaliyete geçen, 150’den fazla Game Ready Sürücüsünü hizmete soktu.  2021’de, yalnızca 75 oyunu destekleyen 20 Game Ready Sürücüsü vardı. Sürücü makaleleri ve yayın özetleriyle desteklenen oyunların ayrıca, Unreal Engine, Unity ve diğer önde gelen geliştirme motorlarına yönelik çalışan özel ekipler bulunuyor. Bu altyapı, her yıl piyasaya sürülen ve yalnızca adı geçen tasarım motorları tarafından sağlanan araçlar ve özelliklerle oluşturulan binlerce bağımsız PC oyununun, piyasaya sürüldüğünde olağanüstü iyi düzeyde çalışmasını sağlıyor.

Game Ready’nin şu an ulaştığı nokta, yüzlerce uzman mühendisin, binlerce test bilgisayarının çalışması, mükemmelliğe odaklanma, kapsamlı yatırım ve geliştiricilerle yakın iş birliği sayesinde elde edildi. Bu kapsamlı süreç, her Game Ready Sürücüsünün her ay en sevilen yeni sürümler için optimize edilmesini sağlıyor.

Sürücülerin “Oyuna Hazır” olmak için geçirdiği süreç hakkında daha fazla bilgi vermek için hazırlanan video şu linkten izlenebilir: https://www.youtube.com/watch?v=u1BOC6oMCz4&feature=youtu.be

id Software Geliştirme Motoru Teknolojisi Direktörü Billy Khan: “NVIDIA uzun yıllardır bizim en yakın ortaklarımızdan biri olmuştur. Tüm oyun geliştirme döngüsü boyunca sıkı iş birliğimiz, Game Ready Sürücülerinin oyunlarımız için özel olarak optimize edilmesini sağlayarak mükemmel uyum, kararlılık ve performans sağlıyor. Bu yaklaşımla, oyuncular ilk günden itibaren mümkün olan en iyi oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirler.”

Ubisoft Üretim Teknolojisinden Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Nicolas Rioux: “NVIDIA’nın Game Ready Sürücü Ekipleri, oyunlarımızı daha iyi optimize etmeye ve tonlarca PC yapılandırmasında uyumluluğu en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için kendi dahili ekiplerimizin bir uzantısı olarak hareket ederek GeForce oyuncularına daha iyi ve daha güvenilir bir deneyim sunuyor.”

Eidos-Montréal Kıdemli Teknik Prodüktörü Francois Perraton: “Yenilikçi, sürükleyici ve duygulara hitap eden oyun deneyimleri yaratmaya kararlıyız. NVIDIA’nın Game Ready Sürücü programı, oyunlarımızda performansı ve güvenilirliği en üst düzeye çıkarmamızı sağladı. Böylece oyuncular kendilerini bu hikayelere tamamen dalmış durumda bulabiliyorlar!”

İlgili linkler:

YouTube’da Game Ready Sürücüsüne Genel Bakış:

https://youtu.be/u1BOC6oMCz4

GeForce.com’da açıklanan Game Ready Sürücüleri:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/news/game-ready-driver-program-ultimate-gaming-platform/

Reflex Stats Tanıtıldı: Otomatik, Kolay Gecikme Ölçümü

Bu yılın ilk aylarında NVIDIA, GeForce Experience aracılığıyla, tek tıklamayla NVIDIA Reflex Analyzer yapılandırmasını sunarak sistem gecikmesi değerlendirme sürecini büyük ölçüde basitleştirdi. Şimdi NVIDIA, oyuncuların PC Gecikmesi adı verilen, sistem gecikmesi ardışık düzeninin bir bölümünü ölçmesine olanak tanıyan NVIDIA Reflex Stats’ı tanıttı.

PC Latency ile oyuncular, GeForce Experience yer paylaşımını açıp Latency View’i seçerek oyun ayarlarını optimize edebilir ve zaman içindeki performansı izleyebilir. Bu gecikme metriğini elde etmek için bir Reflex Analyzer ekranına sahip olmak gerekli değil. Ama Refleks İstatistiklerinden yararlanabilmek için bir Reflex SDK 1.6 oyununa sahip olunması gerekiyor.

Aşağıdaki oyunlar Reflex SDK 1.6’yla güncellendi ve Reflex Stats’i destekliyor:

  • Bright Memory Infinite
  • Fortnite
  • Rust
  • Valorant

İlgili linkler:

GeForce.com’daki Refleks İstatistikleri ayrıntıları:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/news/april-2022-reflex-game-hardware-updates/

Midnight Ghost Hunt NVIDIA Reflex’e Yükseltildi, Gecikme %40 Oranında Azaldı

Midnight Ghost Hunt’a Reflex desteği geldi ve sistem gecikmesinde %40’a varan bir azalma sağlanarak, oyun daha hızlı yanıt vererek, daha rekabetçi hale geldi. 

İlgili linkler:

GeForce.com’daki Reflex Stats detayları:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/news/april-2022-reflex-game-hardware-updates/

Dune: Spice Wars için Yeni Bir NVIDIA Game Ready Sürücüsü

Bugün NVIDIA, Dune: Spice Wars için GeForce Game Ready sürücüsünü yayına aldı. Bu sürücüyle sunulan diğer oyun özellikleri şunları içeriyor:

• Chernobylite’a Ray Tracing Güncellemesi Geldi

The Farm 51’in Chernobylite oyununa yeni güncellemeyle, ray tracing yansımalar, ray tracing yarı saydam yansımalar, ray tracing ağ kırılmaları ve ray tracing su kırılmaları eklendi. Oyun zaten DLSS’yi destekliyor, bu nedenle GeForce oyuncuları keskin bir oyun deneyimine sahip oluyor.

• JX3 Online, DLSS Yükseltmesi Alıyor

JX3 Online, 2016’dan beri Çin’deki PC oyuncuları tarafından tercih edilen, multiplayer role-playing bir dövüş sanatları oyunudur. 28 Nisan’da JX3 Online, DLSS’nin güncellenmiş bir sürümü desteğiyle güncellenecek ve milyonlarca oyuncusu için görüntü kalitesini iyileştirecek.

• Vampire: The Masquerade – Bloodhunt Erken Erişim Desteği

Bloodhunt, ücretsiz bir battle royale oyunudur. Yeni sürücü, bu oyunda en iyi deneyimi sunuyor.

• 3 Yeni G-SYNC Uyumlu Ekran:

ASUS ROG XG259CM

Galaxy VI-01

Samsung G95NA

• 8 Yeni Oyuna Optimum Oynatma Ayarları Geliyor:

Death Stranding: Director’s Cut

Elex II

Ghostwire: Tokyo

GRID Legends

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Martha Is Dead

The Planet Crafter

Tiny Tina’s Wonderlands

İlgili Linkler:

Dune: Spice Wars için Game Ready Sürücüsünde GeForce.com Hikayesi:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/news/dune-spice-wars-game-ready-driver

GeForce.com’da G-SYNC Uyumlu Ekranlar:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

GeForce.com’da Optimal Oynanabilir Ayarlara sahip 1000’den fazla oyunun listesi:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/geforce-experience/games/

GeForce.com’da NVIDIA Driverlar:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/drivers/

GeForce’a katılın, Genshin Etki Ödüllerini Alın!

Genshin Impact, 2020’deki lansmanından bu yana en çok oynanan ve izlenen ücretsiz oyunlardan biri olarak ortaya çıktı. Sık gelen güncellemeler oyunu sürekli genişleterek, oyuncuların tek başlarına veya çevrimiçi olarak 3 arkadaşla deneyimleyebilecekleri yeni oyun bölgeleri ve görevler ekliyor.  Oyunun sürükleyici hikayesi, sürükleyici oynanışı ve çok sevilen karakterleri ile Genshin Impact, yerini dünyanın en iyi oyunlarından biri olarak sağlamlaştırdı.

Genshin Impact’in en yeni güncellemesi Zephyr of the Violet Garden’ın son sürümünü kutlamak için NVIDIA, geliştirici miHoYo ile birlikte çalışarak GeForce oyuncularına GeForce Experience App aracılığıyla ücretsiz bir Genshin Impact GeForce Bundle’ı hediye ediyor.

GeForce sahipleri, yaklaşan maceralarda yardımcı olması ve yeni öğeler satın almak için kullanılabilecekleri 20.000 Mora, silahlarını güçlendirmek için toplam 40.000 EXP sağlayacak dört Mistik Geliştirme Cevheri ve karakterlerini yükseltmek için 40.000 EXP sağlayan iki Hero’s Wit erişimine sahip olacak.

Genshin Impact GeForce Ödülü hakkında daha fazla bilgiye buradan erişilebilir.

İlgili Linkler:

GeForce.com’da Genshin Impact GeForce Ödülü:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/news/genshin-impact-geforce-rewards-bundle/

GeForce Ödül Sayfası:

https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/rewards/

GRD Programı/Açıklayıcı Makale:

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/news/game-ready-driver-program-ultimate-gaming-platform/

GeForce Ödülleri

https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/rewards/

Yorum Bırakın

E-posta Hesabınız Yayımlanmayacak.


*